FAQ

Správa předplatného

Jak zruším předplatné?

Předplatné můžete zrušit snadno a kdykoli. V Uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné a vyberte možnost Zrušit předplatné. Tím zamezíte veškerým platbám a již Vám nebude nic účtováno.

Jak zrušené předplatné znovu aktivuji?

V uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné. Zde vyberte a potvrďte možnost Obnovit předplatné.

Jak přejdu na jiný typ předplatného?

V uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné. Zde vyberte možnost Přejít na jiné předplatné. Objeví se Vám dialogové okno s výběrem nového předplatného.

Jak změním své heslo, nebo uživatelský e-mail?

Pro změnu hesla přejděte v Uživatelském profilu na záložku Přehled a osobní údaje. Zhruba v polovině stránky naleznete možnost vytvořit nové heslo. Pokud si nepamatujete stávající heslo, můžete se odhlásit a na stránce pro přihlášení vybrat možnost Zapomenuté heslo. Nové heslo Vám bude odesláno na e-mail. Změnit uživatelský e-mail z bezpečnostních důvodů není možné. V případě potřeby nás, prosím, kontaktujte.

Platby

Proč požadujete kreditní kartu pro zkušební období? Bude mi něco účtováno?

Kreditní kartu požadujeme za účelem ověření správnosti Vašich údajů.
Po dobu zkušebního předplatného Vám bude blokována částka za Vámi vybrané předplatné. Částka se Vám po zrušení předplatného (v průběhu zkušebního období) automaticky ihned odblokuje. V opačném případě, po uplynutí zkušebního období, se blokovaná částka strhne jako platba za první období předplatného.

Kde mohu nalézt fakturu za své platby?

Faktura je k dispozici ke stažení automaticky několik málo okamžiků po zaplacení. Najdete ji v Uživatelském profilu na záložce Moje předplatné.

Mohu si koupit předplatné jinak než kreditní kartou?

Bohužel v tuto chvíli je možné platit pouze kreditní kartou.

Proč je stržení mé platby neúspěšné? Co s tím mohu udělat?

Existuje několik důvodů, proč stržení platby selhává. Pro jejich odstranění, prosím, kontaktujte Vaši banku.
1) Nemáte povolené on-line platby. Toto ověříte a povolíte u své banky či v internetovém bankovnictví.
2) Platnost Vaší karty vypršela. Zkontrolujte, prosím, platnost Vaší karty, případně vytvořte novou objednávku s novou platební kartou.
3) Nemáte dostatečnou částku na účtu. Prosím, zkontrolujte, zdali jste správně zadali údaje o platební kartě, případně ověřte výši zůstatku.

On-line i off-line čtení a další funkce

Jak mohu vkládat (a odstraňovat) poznámky a vyznačovat části textu?

Během on-line čtení můžete v knize myší označit oblast textu. Následně vyskočí dialogové ikonky pro vyznačení nebo vložení poznámky.
V aplikaci BOOKPORT pro off-line čtení vyznačíte text obdobným způsobem. Podržte prst na požadovaném místě – potáhnutím vybranou oblast rozšíříte.

Konkrétní jednu poznámku či vyznačení můžete odstranit v Nastavení na záložce Poznámky a vyznačení. Celou sadu poznámek vymažete v Uživatelském účtu na záložce Moje poznámky.

Jak funguje čtení off-line a jak jej získám?

Číst off-line může každý, kdo má předplatné. Číst off-line není možné v rámci zkušebního období.
Aplikace BOOKPORT je k dispozici pro Android i iOS. Stáhnout ji můžete zde nebo v příslušném Storu na vašem zařízení (Google Play, Apple Store).
Pro stažení knihy do off-line režimu je potřeba se nejprve v aplikaci přihlásit. Prvotním přihlášením autorizujete své zařízení. Následně stačí vybrat knihu, kterou si chcete číst off-line, a na knize vybrat možnost „Číst off-line“, čímž ji odešlete na vybrané zařízení.

Kolik knih mohu přečíst? Existují nějaká omezení?

Přečíst můžete opravdu tolik knih, kolik jen zvládnete.
Aplikace pro off-line čtení je však omezena maximálním počtem současně přístupných knih (dle předplatného – standardně 5 titulů). Pokud tohoto limitu dosáhnete, před stažením další knihy je potřeba alespoň jednu z předešlých knih ze zařízení vymazat. To učiníte dlouhým kliknutím na obálku knihy uvnitř aplikace na záložce Moje knihovna nebo na webu v Uživatelském profilu na záložce Moje aplikace.
Druhým a posledním omezením je počet autorizovaných zařízeních. Jeden uživatelský účet může mít až 5 autorizovaných zařízení. Autorizace proběhne automaticky, pokud se v aplikaci přihlásíte do svého účtu. Deautorizaci můžete provést na webu v Uživatelském profilu na záložce Moje aplikace.

Jak fungují sady poznámek a jejich sdílení?

Vytvořením první poznámky se vám automaticky vytvoří Sada poznámek pro danou knihu. Sady poznámek můžete spravovat (tj. sdílet, klonovat i smazat) v Uživatelském profilu na záložce Moje poznámky.
Sdílet sadu poznámek můžete vypsáním e-mailové adresy adresáta (adresát musí být existující uživatel služby BOOKPORT). Sadu můžete sdílet více uživatelům. Můžete přidělit oprávnění pro editaci nebo pouze pro prohlížení.
Klonování sady poznámek vytvoří kopii sady, jíž se automaticky stáváte vlastníkem. To je užitečné především pro případ, kdy Vám někdo sdílí svou sadu poznámek, kterou nemáte právo editovat.
Smazáním sady poznámek ji vymažete. Pokud jste vlastníkem sady, automaticky ji odeberete i ostatním uživatelům, kterým byla nasdílena – akce je v takovém případě trvalá. Pokud je vlastníkem někdo jiný, smazáním sady přijdete o přístup a vlastníkovi, event. dalším uživatelům zůstane k dispozici.

Sada poznámek obsahuje pouze poznámky. Záložky i vyznačení textu je zcela nezávislé, nesdílí se a vidíte je vždy.

Mezi sadami poznámek můžete při čtení knihy přepínat v Nastavení na záložce Poznámky a záložky.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Napište nám