FAQ

O službě

Jak to funguje?

Bookport funguje jako digitální knihovna, která obsahuje tisíce e-knih. V rámci měsíčního či ročního předplatného můžete tedy číst neomezeně. Ke čtení můžete využívat počítač, tablet, mobilní telefon nebo čtečku Číst můžete online i offline v naší aplikaci.

Kolik služba stojí a jaké jsou způsoby platby?

Předplatné pro jednotlivce můžete získat už od 199 Kč měsíčně. Všechny typy předplatného si prohlédněte zde.

Osobní předplatné je možné zakoupit Vaší platební kartou, nebo prostřednictvím karty UP eBenefity z Vašeho benefitového rozpočtu.

Možné je zakoupit také roční předplatné, které je zvýhodněné (10+2 měsíce zdarma) a lze jej zaplatit také bankovním převodem. Pro tuto možnost nás kontaktujte na emailové adrese: podpora@bookport.cz

Nabízíme také předplatné pro firmy, které můžete využít jako benefit i vzdělávání pro své zaměstnance.

Jaké knihy zde najdu?

Můžete zde vybírat z více než 9 000 titulů. Nabídka e-knih se navíc průběžně rozšiřuje o nově vydávané publikace nejen z našeho nakladatelství ale také od několika dalších desítek českých nakladatelů, se kterými spolupracujeme. Na přehled nakladatelství se můžete podívat zde.

Jaké jsou další výhody?

BOOKPORT poskytuje mnoho zajímavých funkcí, například:

 • Automatická synchronizace čtení – pokračujte ve čtení na tabletu přesně tam, kde jste skončili na počítači.
 • Pokročilé vyhledávání – vyhledejte klíčové slovo nebo celé souvětí, dokonce i když nevíte, v jaké knize hledat.
 • Kolekce knih – vytvořte si vlastní kolekce knih a třiďte si knihy dle vlastních potřeb.
 • Změna zobrazení – změňte si velikost písma, zarovnání textu nebo využijte noční režim.
 • Vyznačení textu – vyznačte si zajímavé nebo důležité pasáže.
 • Vkládání poznámek – poznamenejte si vlastní postřehy nebo myšlenky.
 • Sdílení poznámek – sdílejte své poznatky s ostatními.
Co znamená formát knihy PDF a ePUB?

Elektronické knihy mohou existovat ve dvou různých formátech, a to ve standardním formátu PDF, anebo ve speciálním formátu pro čtení ePUB.

 • EPUB umožňuje plnou kompatibilitu a dokáže text přizpůsobit velikosti vašeho zařízení.
 • PDF drží pevnou strukturu stránek dle tištěné knihy. To může být vhodné pro tituly obsahující složité obrázky a grafy. Formát PDF má však několik omezení, například: nemožnost přizpůsobení se velikosti obrazovky, nemožnost zvětšit / zmenšit písmo, nemožnost vyznačit konkrétní text nebo větší velikost samotného souboru.

  Dostupnost formátů se může u jednotlivých titulů lišit a vždy záleží na rozhodnutí nakladatele, jenž danou knihu připravuje. Novinky nahráváme dle dostupnosti a je možné, že chybějící formát bude v budoucnu doplněn. V případě, že vám chybí požadovaný formát, prosím obraťte se přímo na nakladatele.

Správa předplatného

Jak zruším předplatné?

Předplatné je bez závazků a můžete jej zrušit i obnovit snadno a kdykoliv. V Uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné a vyberte možnost Zrušit předplatné. Tím zamezíte veškerým budoucím platbám a již vám nebude nic účtováno.

Pozor: Předplatné je možné spravovat pouze ve webovém prohlížeči, nikoliv uvnitř mobilní aplikace.

Jak zrušené předplatné znovu aktivuji?

V Uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné. Zde vyberte a potvrďte možnost Obnovit předplatné.

Jak přejdu na jiný typ předplatného?

V Uživatelském profilu přejděte na záložku Moje předplatné. Zde vyberte možnost Přejít na jiné předplatné. Objeví se vám dialogové okno s výběrem nového předplatného. Pokud změníte předplatné Popular na Profi, pouze doplatíte rozdíl a předplatné bude aktivní ihned. Pokud však budete chtít změnit předplatné Profi na Popular, částka vám nebude vrácena. Musíte předplatné zrušit a vyčkat, až vyprší. Potom bude možné přejít na levnější variantu předplatného.

Jak změním své heslo nebo uživatelský e-mail?

Pro změnu hesla přejděte v Uživatelském profilu na záložku Přehled a osobní údaje . Zhruba v polovině stránky naleznete možnost vytvořit nové heslo . Pokud si nepamatujete stávající heslo, můžete se odhlásit a na stránce pro přihlášení vybrat možnost Zapomenuté heslo . Nové heslo vám bude odesláno na e-mail.
Změnit uživatelský e-mail z bezpečnostních důvodů není možné.

V případě potřeby nás, prosím, kontaktujte: podpora@bookport.cz

Platby

Proč požadujete platební kartu pro zkušební období? Bude mi něco účtováno?

Zkušební období na 14 dní zpřístupňujeme za 1 Kč. Platební kartu požadujeme za účelem ověření správnosti vašich údajů. V průběhu zkušební doby můžete předplatné kdykoliv zrušit.
V opačném případě se vám po uplynutí zkušebního období automaticky aktivuje placené období za plnou cenu dle vámi zvolené varianty předplatného.

BOOKPORT nezná číslo vaší platební karty, ani jiné údaje s ní spojené. Veškeré platby probíhají přes platební bránu GoPay.

Mohu si koupit předplatné jinak než platební kartou?

Bohužel, v tuto chvíli je možné platit pouze platební kartou. V případě zájmu o platbu převodem nás prosím kontaktujte na podpora@bookport.cz a určitě něco vymyslíme :)

Proč je stržení mé platby neúspěšné? Co s tím mohu udělat?

Existuje několik důvodů, proč stržení platby selhává. Pro jejich odstranění, prosím, kontaktujte svou banku.


1) Nemáte povolené online platby. Toto ověříte a povolíte u své banky či v internetovém bankovnictví.
2) Platnost vaší karty vypršela. Zkontrolujte, prosím, platnost své karty, případně vytvořte novou objednávku s novou platební kartou.
3) Nemáte dostatečnou částku na účtu. Prosím, zkontrolujte, zdali jste správně zadali údaje o platební kartě, případně ověřte výši zůstatku.
4) V případě, že jste úspěšně uskutečnili platbu, lze při změnách předplatného provést další pltbu vždy až následující den. Toto je nastaveno z bezpečnostních důvodů.

Online i offline čtení a další funkce

Jak mohu vkládat (a odstraňovat) poznámky a vyznačovat části textu?

Během online čtení můžete v knize myší označit oblast textu. Následně vyskočí dialogové ikonky pro vyznačení nebo vložení poznámky.
V aplikaci BOOKPORT pro offline čtení vyznačíte text obdobným způsobem. Podržte prst na požadovaném místě – potáhnutím vybranou oblast rozšíříte.

Konkrétní jednu poznámku či vyznačení můžete odstranit v Nastavení na záložce Poznámky a vyznačení. Celou sadu poznámek vymažete v Uživatelském účtu na záložce Moje poznámky.

Jak funguje čtení offline a jak jej získám?

Číst offline může každý, kdo má aktivní předplatné.
Aplikace BOOKPORT je k dispozici pro Android a iOS. Stáhnout ji můžete zde nebo v příslušném Storu na svém zařízení (Google Play a Apple Store).

 • Pro stažení knihy do offline režimu je potřeba se nejprve v aplikaci přihlásit.
 • Prvotním přihlášením autorizujete své zařízení.
 • Následně stačí vybrat knihu, kterou si chcete číst offline, a na knize vybrat možnost „Číst offline“, čímž ji odešlete na vybrané zařízení.

Kolik knih mohu přečíst? Existují nějaká omezení?

Přečíst můžete opravdu tolik knih, kolik jen zvládnete.
Aplikace pro offline čtení je však omezena maximálním počtem současně přístupných knih (standardně 6 titulů). Pokud tohoto limitu dosáhnete, před stažením další knihy je potřeba alespoň jednu z předešlých knih ze zařízení vymazat. To učiníte dlouhým kliknutím na obálku knihy uvnitř aplikace na záložce Moje knihovna nebo deautorizací zařízení v uživatelském profilu na záložce Moje zařízení (deautorizace zařízení vymaže všechny knihy na daném zařízení).

Druhým a posledním omezením je počet autorizovaných zařízení. Jeden uživatelský účet může mít až 3 autorizovaná zařízení. Autorizace proběhne automaticky, pokud se v aplikaci přihlásíte do svého účtu. Deautorizaci můžete provést na webu v Uživatelském profilu na záložce Moje aplikace.

Jak fungují sady poznámek a jejich sdílení?

Vytvořením první poznámky se vám automaticky vytvoří Sada poznámek pro danou knihu. Sady poznámek můžete spravovat (tj. sdílet, klonovat i smazat) v Uživatelském profilu na záložce Moje poznámky.

Sdílet sadu poznámek můžete vypsáním e-mailové adresy adresáta (musí být existující uživatel služby BOOKPORT). Sadu můžete sdílet více uživatelům. Můžete přidělit oprávnění pro editaci nebo pouze pro prohlížení.

Klonování sady poznámek vytvoří kopii sady, jíž se automaticky stáváte vlastníkem. To je užitečné především pro případ, kdy vám někdo sdílí svou sadu poznámek, kterou nemáte právo editovat.

Smazáním sady poznámek ji vymažete. Pokud jste vlastníkem sady, automaticky ji odeberete i ostatním uživatelům, kterým byla nasdílena – akce je v takovém případě trvalá. Pokud je vlastníkem někdo jiný, smazáním sady přijdete o přístup a vlastníkovi, event. dalším uživatelům zůstane k dispozici.

Mezi sadami poznámek můžete při čtení knihy přepínat v Nastavení na záložce Poznámky a záložky.

Záložky i vyznačení textu jsou zcela nezávislá, nesdílí se a vidíte je vždy.

Mohu číst v e-inkové čtečce?

Číst offline můžete pouze v naší aplikaci. Ta je kompatibilní s vybranými modely e-inkových čteček. Podmínkou je systém Android verze 5.0 a výš.

Doporučujeme námi ověřenou e-inkovou čtečku. Více o čtečce zde.

Čtečky Kindle a PocketBook mají vlastní systém a naši aplikaci na ni bohužel v tuto chvíli využít nelze.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám